Bizi takip edin!

Facebook Twitter
Sepetiniz Sepetiniz
henüz boş
Hoş geldiniz | Giriş | Sipariş Takibi | Yeni Üye | Yardım


Logona Bitkisel Toz Saç Boyası - Açık Kahve 100 GR

Doğal sertifikalı bakım!
Logona
Logona Bitkisel Toz Saç Boyası - Açık Kahve 100 GR
Logona Bitkisel Toz Saç Boyası - Açık Kahve
Büyük resim için tıklayın


Naturey Fiyatı : 46,61 TL + KDV
KDV Dahil : 55,00 TL
Havale İle : 53,35 TL
Taksit İle : 6 x 9,17 TL
5,19 TL'den başlayan taksit seçenekleri.

Ürün Özelliği
: Organik Sertifikalı Ürün

SATIN ALMAK İSTİYORUMadetÜrün Açıklaması

Genel Bilgiler

Renk Skalasında hangi LOGONA Bitkisel Saç Boyasının hangi saç rengine daha uygun olduğu görülmektedir.

Renk skalasını tam boy görmek için tıklayın.
LOGONA Bitkisel Saç Boyaları'nda renk verici olarak, kontrol altında biyolojik yetiştirilmiş kına, sinameki, ceviz, barut ağacı, indigo, kurkuma, rhatany, pancar, kahve ve hatmi kullanılmaktadır. Ayrıca buğday proteini ve jojoba yağı gibi yüksek kaliteli bitkisel bakım maddeleri ile de saça boyama sırasında kalıcı bir bakım yapılmış olmaktadır.

Boyama sonunda saç yapısı fark edilir şekilde iyileşmekte, saç ek bir hacım kazanmakta ve son derece kolay taranır hale gelmektedir.

Bitkisel Boyalar Gerçekten Çok Farklı Boyuyor...

Kimyasal boyalar, saldırgan bir şekilde saçın doğal pigmentlerini bozarak yerine sentetik boyaları yerleştirirler. Böylece orijinal saç renginiz geri dönüşsüz olarak tamamen değişmiş olur. Oysa saçın doğal renk pigmentlerinin saçı stabilize etme özelliği vardır. Dolayısıyla sıkça kimyasal boyalarla boyanan saçlarda, bu özellik kaybolduğu için,çabuk kırılma ve matlaşma görülür.

LOGONA Bitkisel Saç Boyaları saçın sadece pulsu tabakasına ve dış yüzeyine yerleşir. Saçın doğal rengini veren renk pigmentleri doğal bitkisel boyanın arasından ışıldamasını sürdürür. Yeni saç renginiz, doğal saç renginizin ve bitkisel saç boyasının kombinasyonu ile ortaya çıkar.

Doğru Boya Renginin Seçilmesi

Bitkisel boyalarda boyama sonucu saçın cinsine bağlı olarak farklı tonlar oluşabildiği için kuaförlere saçın kalınlığını ve doğal rengini iyi analiz etmesini öneriyoruz. Saç ne kadar ince ve açık renkte ise bitkisel saç boyası da o kadar çabuk ve yoğun bir şekilde saça tutunur.

Bitkisel Saç Boyalarının Birbiriyle Karıştırılması

LOGONA Doğal Kozmetik Bitkisel Saç Boyaları birbirleriyle karıştırılabilir. Özellikle kırmızı ve kahve tonlarının karışımı ile düşünülebilen tüm nüanslarda renkler oluşturulabilir. Ceviz-kahve, kestane ve mahagoni renkleri, siyah renkteki bitkisel saç boyası koyulaştırılabilir. Altın sarısı ve sahara karıştırılarak altın sarısı ve kırmızı arasındaki tüm nüanslar elde edilebilir.

SERTİFİKALAR ve ÖZELLİKLER

Natrue ve BDIH Ekolojik Sertifikalı
%100 doğal, bitkisel renk vericiler içerir
Sentetik koruyucular, renk ve koku vericiler içermez
Peroksitler, amonyak ve diğer kimyasal bileşenleri içermez.
Vegan
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.
Laktoz içermez


Sertifika Bilgisi

BDiH

www.bdih.de
Sertifika belgesini görmek için tıklayın.


Kullanım Şekli

Teknik Bilgi:

Logona Doğal Saç Boyaları sadece saçın pullarla kaplı dış tabakasına nüfuz eder ve bu dış yüzeye renk kazandırır. Saçınız açık renkli ise boya sonrası daha açık bir renk tonu sağlanacaktır. Bu nedenle istenilen sonuca ulaşılabilmesi için, saçı en az iki ya da üç kez boyamak gerekmektedir. Elde edilecek sonuç aynı zamanda saçınızın yapısına, uygulama süresine, permalı oluşuna ve daha önce kimyasal boya kullanılmış olmasına da bağlıdır. Logona Doğal Saç Boyaları daha önce kimyasal boya uygulanmış saç üzerine uygulandığında istenmeyen renk sonuçlarına neden olabilir. Bu nedenle, her zaman öncelikle saçın bir tutamında test edilmelidir.

Boyama Öncesi Hazırlık:

Gri ya da kırlaşmış saçlar, boyanmaları öncesinde bir hazırlığa ihtiyaç duyarlar. Bu saç tipi için en iyi renk Logona Bitkisel Toz Boya – Kestane rengi olacaktır. Gri saçlar çok düz olduğundan, renk pigmentleri saça tutunmakta zorlanabilir. Bu durumda tavsiyemiz, renklendirme öncesi Logona Boyama Öncesi Mineralli Yeşil Killi Saç Bakım Kompleksi ile saçı boyaya hazırlamaktır. Bu hazırlık aşamasından sonra saçlarınızı renklendirmeye başlayabilirsiniz.

Eğer saçınızı kızıllaştırmadan Logona Bitkisel Toz Boya – Kızıl Kahve rengine boyamak isterseniz, %10 - 30 oranında Logona Bitkisel Toz Boya - Kına Siyahı rengini boyanıza karıştırabilirsiniz.

Boyama:

Güçlü ve kalıcı bir sonuca ulaşmak için boyayı kuru ve kirden arınmış saçınıza sürünüz.

Sıcaklığı muhafaza etmek için, saçınızı bir kat alüminyum folyo ile sarınız ve üstüne de havlunuzu örtünüz. Daha yüksek sıcaklık, daha yoğun ve kalıcı bir renk elde etmenizi sağlayacaktır.

Logona Doğal Saç Boyaları ile boyamayı istediğiniz sıklıkta tekrarlayabilirsiniz. Daha sık uygulamak, daha güçlü bir renk elde edilmesini sağlayacaktır.

İçeriğindeki doğal maddelerden dolayı saçınızı durularken su yeşilimsi ya da kızılımsı bir renk alabilir.

 • Logona Sertifikalı Doğal Saç Boyaları ile 3 Aşamada Doğal Boyama


 • Boyama öncesinde saçlarınızın temiz olmasına, kullandığınız şampuanın silikonsuz ve doğal olmasına dikkat ediniz. Şampuandan sonra saç kremi kullanmayınız. Havlu ile kurulayınız. Şakaklarınıza, ensenize, kulaklarınızın önüne bolca yağlı krem (örneğin Logona Vitamin Creme Avocado) sürünüz.

  1) Hazırlık: Logona Boyama Öncesi Mineralli Yeşil Killi Saç Bakım Kompleksi, boyama öncesi kullanılan mineralli yeşil killi bakım ürünüdür. Bu üründeki mineralli yeşil kil ve huş ağacı yaprakları, saçtaki kepek parçacıklarını ve yağı arındırarak, bitkisel saç boyasının saça iyi bir şekilde tutunmasını sağlar. (Derinlemesine temizlemeye dayalı bu ürün, saçınızı Logona saç boyaları ile en yüksek derecede boyanmaya hazırlar. Mineral yeşil kil ve huş ağacı yapraklarının eşsiz kombinasyonu ile formule edilmiştir).

  Kullanımı: Tarak ve boya fırçası ile mümkün olduğunca tutam tutam hafif nemli saça sürülür. Daha sonra saç üzerine dağıtılır. 20 dakika etki etmesi için bekletilir. Sonra saç bol su ile yıkanır.

  - Doğal Toz Saç Boyaları İçin İhtiyaç Duyulan Malzemeler:
  - Bir paket Logona Doğal Saç Boyası (omuz hizasında saç uzunluğu için.)
  - Yaklaşık 300 ml kaynar su (renge bağlı olarak, siyah çay demi veya papatya suyu)
  - Plastik eldiven (ellerin boyanmaması için)
  - Yağlı krem (örneğin Logona avokado veya bademli krem. Şakakların ve ensenin boyanmaması için)
  - Pamuk (şakakların ve enseye gelen boyanın silinmesi için)
  - Havlu (yüzünüze sıçrayan boyayı silmek için)
  - Bone veya plastik torba.

  Boyanın Karıştırılması: Önce bir paket Logona doğal saç boyasını bir kaba boşaltın, daha sonra yaklaşık 300 ml kaynar suyu (renge bağlı olarak koyu renkler için siyah çay demi veya sarı renkler için papatya suyu) yavaş yavaş karıştırarak ekleyiniz. Fazla akışkan olmayan, çok da katı olmayan bir karışım elde edin.

  Uygulama : Eldivenlerinizi giyin, havlu ile iyice kurulanmış saçlarınıza boyayı tarakla ayırarak, düzenli bir şekilde sürün. Bu işlem bittikten sonra boyayı saçınıza masaj ile yedirin. Saçınıza bone veya plastik torba geçirin.

  2) Uygulama Süresi: Toz boyalar saçınızda en az 7 – 8 saat süreyle kalabilir, krem boyaların ise 1-2 saat kalması yeterlidir. Genel olarak, boyayı saçınızda ne kadar uzun süre tutarsanız, etkisi o kadar güçlü olur. Uygulama süresi bitiminde su ile saçınızdaki boyayı akıtıp, saçınızı tekrar tek sefer Logona şampuanlarıyla yıkayın.

  3) Boyama Sonrası: Logona Boyama Sonrası Saç Bakım Kompleksi, boyama sonrası bakım ürünüdür. Logona saç boyalarıyla boyanmış saçtaki boyayı sabitleştirir, rengi ve parlaklığı yoğunlaştırır ve aynı zamanda bakım sağlar. Boyamadan hemen sonra uygulayın. İçinde bulunan dul avrat otu çekirdeğinin yağı, betain ve buğday proteini görünmez bir film tabakası oluşturarak, uzun süreli mükemmel renkler elde edilmesini sağlar.

  Kullanımı: Orta uzunluktaki saç için yaklaşık 50 mililitre ürünü yeni boyanmış ve sadece su ile yıkanmış saç üzerine dağıtın. 5 – 10 dakika etki etmesi için bekleyin. Bol miktarda ılık su ile yıkayın.


  Uyarılar

  Silikonlar:

  Klasik şampuan, saç bakımı ve saç şekillendirici ürün kullanımı, saçın çevresinin silikon tabakası ile kaplanmasına neden olmaktadır. Bu silikon tabaka, Logona ya da Sante saç boyası pigmentlerinin saç telinin etrafını sarmasına engel olabilir. Renk pigmentlerinin saça daha iyi tutunmasını arttırmak için, boyama öncesi saçınızı LavaErde veya Logona Boyama Öncesi Mineralli Yeşil Killi Saç Bakım Kompleksi ile yıkamanızı tavsiye ederiz. LavaErde içindeki mineral parçacıkları, saçı silikon tabakasından arındırır ve renk pigmentlerinin saça daha iyi tutunmasını ve kalıcılığını sağlar.


  • Üreticinin stoklarıyla sınırlıdır.
  • Cuma günü saat 13.00'den sonra verilen siparişler, Pazartesi günü işleme alınır.
  • Resmi tatil günlerinde verilen siparişler ilk iş günü işleme alınır.  İlgili Başlıklar

  Neden organik ürünleri tercih edelim?
  1930'lardan günümüze organik tarım modeli birçok ülkede uygulanıyor. Avrupa'da organik tarımın temellerini atan ülkeler arasında Danimarka, İngiltere ve İsviçre yer alıyor. ABD, Kanada, Avustralya, Japonya ve Avrupa Birliği ülkeleri gibi gelişmiş ülkelerde organik ürünleri tercih edenler sürekli artıyor. >>

  Organik Tarım Kanunu ve ilgili Yönetmelik ne diyor?
  Organik Tarım Kanunu ve Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik ile uyulması gerekli kural ve yöntemler belirlenmiştir. >>

  Organik tarım nedir?
  Organik tarım nedir? Organik, ekolojik, biyolojik kelimeleri aynı anlama mı geliyor? Organik tarımda bitkiler nasıl korunuyor? Zirai ilaçların zararları nelerdir? Organik tarımın temel ilkeleri nelerdir? >>

  Organik ürünleri nasıl tanıyacağız?
  Bir ürünün organik olduğunu nasıl anlarız? Organik tarım nasıl belgelenip garantileniyor? >>

  Organik-Ekolojik Tarım Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşları
  Türkiye'de kontrol ve sertifikasyon kuruluşlarını Tarım ve Köyişleri Bakanlığı onaylar ve kuruluşlara kontrol yetkisi verilir. >>

  Dünya ve Türkiye'de organik kozmetik ne durumda?
  "Ökotek Doğal Ürün Marketleri" Teknik Sorumlusu Prof. Dr. Hulusi Barlas, Dünya Gıda Dergisi Haziran 2008 sayısında yayınlanan röportajında organik ürünler konusunda aydınlatıcı bilgiler veriyor. >>

  Organik Kozmetik Ürünleri gözde!
  Kadınların güzelleşmek uğruna kullandıkları ürünler de kanserojenlerin vücuda girme olasılığını yükseltiyor. >>  Yorumlar


  Ortalama müşteri puanı :
   

  Yorum Yazan: vanilya, 26.10.2010 15:37

   
  Yorum Yazan: nilgün, 06.07.2008 22:26
  ürünü kullandım ancak hiç memnun kalmadım.bu nasıl boya anlamadım saçımda hiç bir değişiklik olmadı.zaten boya ya bile benzemiyor kına gibi birşey ama kına bile daha güzel tutuyor ve olumlu sonuç veriyor bu boyadan hiç sonuç alamadım.yani saçımın ne beyazlarında ne de beyaz olmayan bölgelerinde hiç bir değişiklik olmadı.verdiğim paraya mı yanayım, yoksa boyamak için çektiğim zahmete mi bilmiyorum.ilk defa da bitkisel boya kullanmıyorum.farklı markalardan kullandığım bitkisel boyalardan çok güzel sonuç almıştım.ama üzülerek belirtiyorumki kendimi kandırılmış gibi hissediyorum.emziren bir anne olduğum için kaliteli bir ürün kullanmak istedim ve en pahalısını olan bu ürünü seçtim.ancak sonuç fiyasko.memnun kalınmayan ürünler için nasıl bir telafiniz var merak ediyorm  Tavsiye Et

  Logona Bitkisel Toz Saç Boyası - Açık Kahve ürününü arkadaşlarınıza tavsiye etmek için aşağıdaki küçük formu doldurmanız yeterli.

  Kimden :
  Kime :
  * Birden fazla e-posta adresini virgüllerle ayırarak yazabilirsiniz.
  Mesaj :

  İlgili reyonlar
  Saç Boyaları, Saç Bakım, Saç Boyası, Kişisel Bakım
  Yorumlar
  Bu ürünle ilgili görüşlerinizi diğer ziyaretçiler ile paylaşmak için tıklayın.
  Tavsiye Et
  Bu ürünü arkadaşlarınıza tavsiye etmek için tıklayın.


  Bülten Arşivi | Facebook | Twitter
  Hakkımızda | Gizlilik İlkeleri | Sipariş ve Teslimat | Yardım | İletişim

  www.naturey.com'da kredi kartı, havale/EFT veya kapıda ödeme seçenekleri ile alışveriş yapabilirsiniz. Fiyatlara KDV dahildir.


  Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden naturey.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.


  256 bit SSL Encryption

  2006-2017 www.naturey.com Doğal ve Organik Yaşam Ürünleri