Bizi takip edin!

Facebook Twitter
Sepetiniz Sepetiniz
henüz boş
Hoş geldiniz | Giriş | Sipariş Takibi | Yeni Üye | Yardım


 Naturey.com > Basında Naturey

  BASINDA NATUREY
Seninle
Haziran 2007

Sanal âlemin başarılı kadınları

Ülkemizde henüz internet kullanımına dair kapsamlı veriler yok. Ancak Amerikan ekonomisinin en az yüzde 10'unun tamamen internet üzerinden yaratıldığı saptanmış ve bu hızlı yükselişin tüm dünyayı etkisi altına alması bekleniyor. Altyapı ve donanım eksikliğimize karşın, ülkemizde de gelişmek için çabalayan internet dünyasının sadece bir sohbet alanı olmadığı, buradan bilgi, itibar ve para da kazanıldığını ispatlayan örnekler arttıkça, insanlar da bu konudaki ürkekliklerini bırakıp cesur adımlar atacak. Tıpkı "Anne Olunca Anladım" isimli kadın çocuk sitesini kuran Hülya Yıldırım ve doğal-organik ürünlerin satıldığı "Naturey" sitesini kuran Aslı Dede gibi...

Organik ürünler bir "tık"la evinizde

Aslı Dede'nin kurduğu www.naturey.com sitesi, 1600 çeşit doğal, ekolojik ürünü Türkiye'nin her yerine çok kısa bir sürede ulaştırıyor.

İnternet eğitimlerinden site sahipliğine

Uzun yıllar içerik editörü olarak çalışan ve bu alanda eğitim veren Aslı Dede, tecrübelerini hobisiyle birleştirip kendi sitesini kurdu.

Aslı Dede'nin kurduğu www.naturey.com sitesi sayesinde, binlerce doğal ürün Türkiye'nin her yerinden kolayca satın alınabiliyor.

İnternet üzerinden doğal, organik ürünler satan "naturey" sitesinin kurucularından Aslı Dede, hobisini işi haline getirenlerden. Siyasal Bilgiler mezunu Aslı Hanım, eğitim aldığı branş yerine işe önce Doğan Online'da eğitim gençlik editörü olarak çalışmaya başlamış. Burada internet hakkında donanım kazanmış ve aynı zamanda önemli firmalarla da çalışma şansı elde etmiş. Doğan Online'dan ayrıldıktan sonra internet sektöründe hep ilk projelerin içinde yer almış.

Doğru proje, doğru zaman

Aslı Hanım kendi internet sitesini kurmaya giden sürecin, o dönemlerde verdiği e-ticaret konulu eğitimlerle de alakalı olduğunu şöyle anlatıyor: "İnternetteki ilk projelerden biri olan www.otomax.com'dan ayrıldıktan sonra birçok ilde elektronik ticaret, elektronik pazarlama iletişimiyle ilgili eğitim verdim. Eğitimlerde internet üzerinden nasıl ticaret yapılır, nasıl pazarlama yapılır gibi konuları katılımcılara anlatıyordum. Daha sonra katılımcılar bana dediler ki, 'Hocam siz bunları anlatıyorsunuz ama siz neden bir şey yapmıyorsunuz?' Ben de diyordum ki, bunları anlatması kolay ama yapması o kadar kolay değil. Eğer doğru sektörü bulursam ben de vakit ayırıp o işi yapmayı düşünüyorum."

Verdiği eğitimlerde "Doğru sektörü bulursam ben de vakit ayırıp o işi yapmayı düşünüyorum." diyen Aslı Dede'nin aklında filizlenip gelişen iş fikri, yıllardır büyük ilgi duyduğu doğal yaşam ve aromaterapi gibi konularla doğrudan ilgili olmuş. Uzman olduğu internet ve pazarlama işini sanal âleme taşımasına yardım eden bu fikrin gelişiminiyse şöyle anlatıyor: "Doğal ürünlere yıllardır ilgim var. Aklımda hep 'minicik bir dükkanım olsa da doğal ürünler satsam' düşüncesi vardı. Şöyle içinde baharatlar, aromatik yağlar olan küçük bir dükkan. Bu düşüncemi yazılım konusunda çalışan bir arkadaşıma açtım. O da 'Senin uzmanlık alanın satış ve pazarlama. O zaman neden bunu sanal dükkân olarak düşünmüyorsun? Fiziksel bir şey yerine, bu alanda gel birlikte sanal bir dükkan açalım' dedi ve ortaklık teklif etti. Bunun üzerine bu alanda çalışmalara başladık" diye anlatıyor.

Sitede 1600 çeşit ürün satılıyor

İnternette kendi ilgi alanı doğrultusunda bir iş yapmaya ikna olan Aslı Hanım, yazılım konusunda uzman olan ve sitenin alt yapısını kuran ortağının yanı sıra, finans işlerini yürütecek bir ortak daha alarak site için çalışmalarını hızlandırır. Sözün burasında sitenin ismi olan "Naturey" konusunda da bizi bilgilendiriyor: "Natürelle bağlantılı bir şey olsun istedik ve natürelin 'nature'siyle yaşamın 'y'sini alıp, sitenin adını Naturey koyduk. Bu kelimenin aynı zamanda İngilizce halk dilinde doğalımsı, doğal anlamına gelen bir kullanımı var."

Sitenin adını koyduktan sonra sloganını da "Doğal, organik ve ekolojik yaşam" olarak belirleyen Aslı Hanım ve ortakları hem doğal ürünler satan hem de organik tarım yapan güvenilir, kaliteli, sertifikalı markalar üreten firmalarla görüşmeler yapmış ve bu ürünleri siteye eklemiş. 20 Şubat 2006 tarihinden beri ürün çeşitliliğini artıran www.naturey.com sitesinde gıda, bakım-sağlık, bebek-çocuk, tekstil, temizlik, yayın ve hediyelik gibi çeşitli kategoriler altında 1600 çeşit ürün satılıyor ve bu ürünlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir haricinde Hakkari, Denizli, Konya gibi birçok ile internet yoluyla ürün sattıklarını söyleyen Aslı Dede'ye en çok hangi ürünlere talep olduğunu soruyoruz: "Soyalı ürünler çok satılıyor. Bunun dışında bakım ürünleri ve bitkisel sabunlara da ilgi fazla. Sitemizdeki organik sertifikalı doğal bakım kozmetik ürünleri yoğun talep görüyor. Ayrıca bitkisel gıda takviyeleri, bitki çayları da beğenilen ve sık talep edilen gruplardan..." diyor. Sitede, doğal ve ekolojik yaşam konusunda yıllardır büyük çaba gösteren Buğday Derneği'yle ortak çalışmalar yürütülüyor. Buğday Derneği üyelerine sitede yapacakları alışverişlerden yüzde 5 indirim veriliyor, ayrıca "Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi"nin de satışı yapılıyor.

"www.naturey.com"da alışveriş kolay ve güvenli

Doğal ve organik ürünlerin giderek daha çok ilgi çekmeye başladığını hatırlatan Aslı Dede, bu ürünlere ilgi duyan tüketiciler için internetin sağladığı kolaylıkları şöyle sıralıyor: "Ürün ve hizmetlere daha kolay ulaşabiliyorsunuz. Daha çok çeşit ürün ve hizmet arasından seçim yapabiliyor, ayrıca organik sertifikalı ve güvenilir markalara ulaşabiliyorsunuz." Kredi kartı veya havaleyle sipariş verilebilen sitede çok güvenilir bir sistem kullanıldığını ve bu konuda hiç şikayet almadıklarını da söyleyen Aslı Hanım, siteye sadece alışveriş için girmek gerekmediğini, çeşitli fuar ve etkinlik haberlerinin de siteden takip edilebileceğini söylüyor.

"Site profesyonel olmalı"

Aslı Dede, internet sitelerinin firmanın o işe bakışını yansıtacağından profesyoneller tarafından hazırlanmasını ve sık sık güncellenmesini öneriyor.


Ödeme Seçenekleri
 • Kredi Kartı
  Güvenli ödeme sistemi
  Peşin fiyatına 6 taksit imkanı (*)
  2-12 taksit seçenekleri (*)

 • Havale
  %3 indirim

 • Kapıda Ödeme
  4,80 TL hizmet bedeli ile
(*): Garanti Bonus, Garanti Flexi, Denizbank Bonus, TEB Bonus kredi kartları için

ÇOK SATANLAR
1 Deonat Doğal Roll-on Seti
2 Logona Günlük Bakım Serisi - Naneli Diş Macunu
3 Organyc Hijyenik Gündüz Ped
4 Sonett Bulaşık Makinası Yıkama Tozu (Dishwasher Detergent)
5 Logona Çilekli Çocuk Diş Macunu

YENİLER
1 SANTE Family Saç Durulama Kremi Organik Mango ve Aloe Özlü
2 ECO Cosmetics Organik Sertifikalı Spf 15 Mineral Güneş Koruyuculu Gündüz Nemlendiricisi
3 ECO Cosmetics Organik Sertifikalı Bebek Saç ve Vücut Şampuanı
4 Bora Life Kantaron Yağı
5 Iva Natura Beyaz Karşıtı Siyah ŞampuanBuğday Derneği üyelerine %5 indirim.
Detaylı bilgi için tıklayın.

> Sana Özel Olsun!
Öncelikli görmek istediğin reyonları seç, kendine özel Naturey'in olsun...


Naturey Bülten
Haber, duyuru, indirim ve kampanyalardan herkesten önce haberdar olmak için üye olun!
E-posta Adresi


Naturey Bülten arşivi için tıklayın.

REHBER
> Yulaf ve Yulafın Faydaları
> Organik Ekolojik Ürün Pazarları
> Pratik Yüz Temizleme Losyonu

HABER
> Hediye kazananlar belli oldu: Organik otelde konaklama ve kahvaltı hediye!
> Organik otelde konaklama ve kahvaltı hediye!
> GDO'ya Hayır Sokak Eylemine davet!

AJANDA

Biz Kimiz?
"Doğal, organik, ekolojik yaşam" diyerek yola çıktık ve "doğadostu" ürünleri sizlerle paylaşıyoruz.
Daha fazlası için tıklayın.

Sizi Dinliyoruz
Sitemizde neler görmek istersiniz? Önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?
"Evet"se lütfen tıklayın.  Son Gezdiğim Sayfalar


  Naturey'e hoş geldiniz.

  Sayfalarımızı incelemeye yukarıdaki ana reyonlar ile başlayabilirsiniz.

Bülten Arşivi | Facebook | Twitter
Hakkımızda | Gizlilik İlkeleri | Sipariş ve Teslimat | Yardım | İletişim

www.naturey.com'da kredi kartı, havale/EFT veya kapıda ödeme seçenekleri ile alışveriş yapabilirsiniz. Fiyatlara KDV dahildir.


Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden naturey.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.


256 bit SSL Encryption

2006-2017 www.naturey.com Doğal ve Organik Yaşam Ürünleri